O nás

Našim hlavním posláním, jako osoby pověřené, je zajistit pomoc a podporu dětem, které nemohou vyrůstat se svými biologickými rodiči a vyrůstají v náhradní rodinné péči – pěstounské péči, tím, že doprovázíme pěstounské rodiny při výchově dítěte svěřeného v náhradní rodinné péči. Doprovázení pěstounských rodin je zaměřené především na tyto oblasti – péče o dítě a rozvíjení vztahu s dítětem, zajištění bezpečného a láskyplného prostředí pro dítě, spolupráce s vlastní rodinou dítěte a dalšími subjekty, vzdělávání a sebereflexe v roli osoby pečující a jim podobné činnosti související s výkonem pěstounské péče.

Rákosníček Děčín získalo v roce 2015 pověření k výkonu sociálně – právní ochrany dětí.

Na základě spolupráce s Orgánem SPOD Děčín nabízíme služby pro rodiny, které mají dítě svěřené do náhradní rodinné péče a pomáháme jim naplňovat jejich práva a povinnosti, které pro ně plynou ze zákona. Základním krokem k získání těchto služeb je sepsání dohody o výkonu pěstounské péče s naší organizací. Mezi služby plynoucí z této dohody patří zejména vzdělávací semináře (jednodenní, víkendové pobyty), příměstské a pobytové tábory pro děti, docházka dětí do MŠ, zajištění odborné péče, zprostředkování asistovaného kontaktu a jiné.

V případě, že Vás naše nabídka zaujala a máte zájem o sepsání dohody o výkonu pěstounské péče s naší organizací (čerpání výhod, služeb naší organizace), neváhejte kontaktovat sociální pracovnici – Lenku Vožehovou na telefonním čísle 608 959 146 nebo na emailu: pestouni2@mcrakosnicek.cz.

Aktuality

NABÍDKA VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ PRO ROK 2019

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE PRO PĚSTOUNSKÉ RODINY NA ROK 2019 Místo konání: Rákosníček Děčín, z.s. Provaznická 1168/16, 40502 Děčín

Číst dál

Svépomocná skupina pro pěstounské rodiny

Nově nabízíme svépomocnou skupinu pro pěstounské rodiny. Srdečně vás zveme na svépomocnou skupinu pro pěstounské rodiny. Co je svépomocná skupina? Svépomocná skupina je uzavřený prostor osob pečujících, neboli pěstounů, kde společně mohou sdílet své zkušenosti a aktuální témata. Skupina je vždy započítávána do vzdělávání a probíha pod vedením psychoterapeutky Bc. Evy Rathouské. Kde se bude skupina konat? ...

Číst dál

logo Rákosníček

Rákosníček Děčín, z. s.

Nabídka volnočasových aktivit pro rodiče a děti.
Hlídání dětí dlouhodobé i krátkodobé.
Pořádání kulturních akcí, seminářů a přednášek.

         

Kontakty

Rákosníček Děčín,z.s.
Provaznická 1168/16, 40502, Děčín 1

+420 606 779 477
info@mcrakosnicek.cz