Vzdělávání

Vzdělávací kurzy

Organizujeme a pořádáme akce vzdělávacího charakteru, kde si pěstouni rozšiřují svoje schopnosti a dovednosti a plní tak svou zákonnou povinnost získat 24 hodin ročně povinného vzdělávání. Tyto vzdělávací kurzy vychází především z potřeb pěstounů a jsou jim tzv. šité na míru. Všechny naše vzdělávací kurzy jsou vedeny zkušenými odborníky z řad psychologů, terapeutů, zdravotníků, sociálních pracovníků a jiných specialistů v daných oborech. Kurzy se snažíme pořádat záživnou formou a jsou v těchto časových rozpětích: 2, 4, 6  či 12 hodin. Konají se v dopoledních či odpoledních hodinách v příjemně zařízených prostorách našeho mateřského centra. .Pro pěstouny bude v průběhu kurzů zajištěno malé občerstvení. V případě zájmu ze strany pěstounů nabízíme hlídání dětí, po dobu konání kurzů, v naší herně, kde se Vaše děti vydovádějí a seznámí s novými kamarády.

Delší kurzy se konají formou víkendových vzdělávacích pobytů pro pěstounské rodiny. Vyjíždí se zpravidla do lokalit Severních Čech, které nám poskytují různé vyžití. Pro pěstounské rodiny je zajištěno ubytování, stravování, vzdělávání, doprava a pro děti samozřejmě program při vzdělávání pěstounů. Nespornou výhodou těchto pobytů je navázání přátelství, sdílení svých zkušeností a záživná forma tohoto typu vzdělávání.

Jiné formy vzdělávání

Pěstounským rodinám nabízíme možnost seberozvoje a sebepoznání formou samostudia odborné literatury, sledováním filmů/dokumentů s tematikou náhradní rodinné péče či využitím e-learningů. Kompletní nabídka titulů vhodných k samostudiu je k dispozici u Vaší klíčové pracovnice.


Nabídka vzdělávacích kurzů pro rok 2024
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V případě zájmu o účast na vzdělávacích seminářích kontaktujte sociální pracovnici – Lenku Vožehovou na telefonním čísle: +420608959146. Děkujeme.

TĚŠÍME SE NA VÁS!
VZDĚLÁVÁNÍ PRO ROK 2023 – CIZÍ PÉČE

logo Rákosníček

Rákosníček Děčín, z. s.

Nabídka volnočasových aktivit pro rodiče a děti.
Hlídání dětí dlouhodobé i krátkodobé.
Pořádání kulturních akcí, seminářů a přednášek.

         

Kontakty

Rákosníček Děčín,z.s.
Provaznická 1168/16, 40502, Děčín 1

+420 606 779 477
info@mcrakosnicek.cz