Vzdělávání

Vzdělávací kurzy

Organizujeme a pořádáme akce vzdělávacího charakteru, kde si pěstouni rozšiřují svoje schopnosti a dovednosti a plní tak svou zákonnou povinnost získat 24 hodin ročně povinného vzdělávání. Tyto vzdělávací kurzy vychází především z potřeb pěstounů a jsou jim tzv. šité na míru. Všechny naše vzdělávací kurzy jsou vedeny zkušenými odborníky z řad psychologů, terapeutů, zdravotníků, sociálních pracovníků a jiných specialistů v daných oborech. Kurzy se snažíme pořádat záživnou formou a jsou v těchto časových rozpětích: 4 hodiny, 6 hodin či 12 hodin. Konají se v dopoledních či odpoledních hodinách v příjemně zařízených prostorách našeho mateřského centra. .Pro pěstouny bude v průběhu kurzů zajištěno malé občerstvení – káva, čaj, voda, ovoce, sušenky/bábovka či chlebíčky. V případě zájmu ze strany pěstounů nabízíme hlídání dětí, po dobu konání kurzů, v naší herně, kde se Vaše děti vydovádějí a seznámí s novými kamarády – poplatek za hlídání činí 50,- Kč/hodinu (pro rodiny, které s námi mají sepsanou dohodu o výkonu PP bez poplatku).

Delší kurzy se konají formou víkendových vzdělávacích pobytů pro pěstounské rodiny. Vyjíždí se zpravidla do lokalit Severních Čech, které nám poskytují různé vyžití. Pro pěstounské rodiny je zajištěno ubytování, stravování, vzdělávání, doprava a pro děti samozřejmě program při vzdělávání pěstounů. Nespornou výhodou těchto pobytů je navázání přátelství, sdílení svých zkušeností a záživná forma tohoto typu vzdělávání.

Odborné publikace

Pěstounským rodinám nabízíme možnost seberozvoje a sebepoznání formou samostudia odborné literatury či využitím e-learningu. Nabídka odborných publikací k samostudiu je k dispozici u Vaší klíčové pracovnice.

Nabídka vzdělávacích kurzů pro rok 2023

 

Víkendové vzdělávací kurzy a pobyty

Rákosníček Děčín, z.s. pořádá víkendové vzdělávací pobyt pro pěstounské rodiny. První pořádáme v lednu roku 2019 – Kurz Silní rodiče – silné děti přímo v Rákosníčku Děčín z.s. (Provaznická 1168/16, Děčín), s lektory PhDr. Irenou Landovou a Kateřinou Starou, DiS. Druhý na Staré Olešce v termínu 18.- 19.5. 2019, na téma „Hledám sám sebe“. Pěstouni získají za celý pobyt celkem 12 hodin povinného vzdělávání, kurzem je bude provádět Mgr. Josef Forman (psychoterapeut) a Mgr. Jaroslava Bendová (speciální pedagožka).

logo RákosníčekV případě zájmu o výše uvedené služby neváhejte kontaktovat sociální pracovnici Lenku Vožehovou na telefonním čísle 608 959 146 nebo na emailu: pestouni2@mcrakosnicek.cz.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

logo Rákosníček

Rákosníček Děčín, z. s.

Nabídka volnočasových aktivit pro rodiče a děti.
Hlídání dětí dlouhodobé i krátkodobé.
Pořádání kulturních akcí, seminářů a přednášek.

         

Kontakty

Rákosníček Děčín,z.s.
Provaznická 1168/16, 40502, Děčín 1

+420 606 779 477
info@mcrakosnicek.cz